Starożytni kosmici (7)

Starożytni kosmici

sezon 6 odc. 7

(Ancient Aliens: Treasures of the Gods)

serial dokumentalny USA 2014   od 12 lat
W skrócie:Twórcy serii szukają odpowiedzi na pytanie, czy to możliwe, że największe relikty pradawnych cywilizacji zostały ukryte celowo. Istnieją podejrzenia, że są pilnie strzeżone przez pozaziemskie siły.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szósty sezon pasjonującej serii badającej kontrowersyjne koncepcje tzw. paleoastronautyki. Zgodnie z założeniami tej paranauki, których autorem jest Erich von Däniken, kosmici od milionów lat odwiedzają Ziemię, wpływając na losy ludzkiej cywilizacji. Autorzy programu podróżują po całym świecie, szukając dowodów na poparcie tej teorii i argumentów, które mogłyby ją obalić. Przekonamy się, że w historii i współczesności jest wiele zagadkowych zdarzeń i zjawisk prowokujących do stawiania pytań o ingerencję obcych.

W tym odcinku

W wielu kulturach znane są opowieści o drogocennych przedmiotach, które zaginęły bez śladu. Twórcy programu szukają odpowiedzi na pytanie, czy to możliwe, żeby starożytne skarby zostały celowo ukryte i strzeżone przez istoty pozaziemskie. Istnieje hipoteza, że najcenniejsze artefakty schowano nie ze względu na ich wartość materialną, lecz na sekrety, które skrywają. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy kiedy te skarby zostaną odnalezione, będziemy w stanie połączyć się z naszymi pozaziemskimi przodkami.

Zobacz także