Starożytni kosmici (9)

Starożytni kosmici

sezon 2 odc. 9

(Ancient Aliens 2: Unexplained Structures)

serial dokumentalny USA 2010   od 12 lat
W skrócie:Czy obcy mogli pomagać ludziom przy wznoszeniu ogromnych starożytnych budowli? Eksperci uważają, że głazy we francuskim Carnac mogły stanowić drogowskaz dla statków kosmicznych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Świat od lat elektryzują doniesienia o spotkaniach z obcymi. Być może podobne sytuacje miały miejsce w dalekiej przeszłości. Pojawiają się hipotezy, które mówią, że znane z Biblii postaci aniołów czy apokalipsa to przejawy ingerencji sił z kosmosu. Mity i legendy są pełne wizerunków bogów i istot o nadprzyrodzonych zdolnościach. Na świecie znajduje się wiele niezwykłych miejsc, które budzą wiele pytań. Naukowcy zastanawiają się m.in., jak powstały tajemnicze malowidła w starożytnych jaskiniach. Nowsza historia również przynosi wiele zagadek. W czasie wojny hitlerowcy mieli pracować nad budową Haunebu - latającego spodka. Zwolennicy paleoastronautyki są przekonani, że obcy wielokrotnie gościli na Ziemi, a każda z wizyt miała wpływ na dzieje ludzkości.

W tym odcinku

Twórcy programu zastanawiają się, czy obcy mogli pomagać ludziom przy wznoszeniu ogromnych starożytnych budowli. Eksperci uważają, że stojące głazy we francuskim Carnac mogły stanowić drogowskaz dla statków kosmicznych odwiedzających Ziemię.

Zobacz także