Starożytni kosmici (3)

Starożytni kosmici

sezon 6 odc. 3

(Ancient Aliens: Aliens and Mysterious Mountains)

serial dokumentalny USA 2014   od 12 lat
W skrócie:W starożytności wierzono, że bogowie zamieszkiwali pasma górskie. Motyw ten pojawia się w wielu kulturach. Dokumentaliści szukają odpowiedzi na pytanie, czy pozaziemskie istoty upodobały sobie góry.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szósty sezon pasjonującej serii badającej kontrowersyjne koncepcje tzw. paleoastronautyki. Zgodnie z założeniami tej paranauki, których autorem jest Erich von Däniken, kosmici od milionów lat odwiedzają Ziemię, wpływając na losy ludzkiej cywilizacji. Autorzy programu podróżują po całym świecie, szukając dowodów na poparcie tej teorii i argumentów, które mogłyby ją obalić. Przekonamy się, że w historii i współczesności jest wiele zagadkowych zdarzeń i zjawisk prowokujących do stawiania pytań o ingerencję obcych.

W tym odcinku

W starożytnych cywilizacjach na całym świecie góry były postrzegane jako siedziby wszechmocnych bogów. To element wspólny wielu kultur na różnych kontynentach - od wierzeń antycznej Grecji, po religię Inków. Autorzy programu zastanawiają się, czy dawni bogowie byli przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji, którzy wybierali najwyższe szczyty na miejsce kontaktu z ludźmi. Być może to tłumaczy naszą trwającą od tysięcy lat fascynację górami.

Zobacz także