Spartakus: Zemsta (8)

Spartakus: Zemsta

sezon 2 odc. 8

(Spartacus: Vengeance: Balance)

serial historyczny USA 2012   dla dorosłych
Występują:Liam McIntyre, Dustin Clare, Manu Bennett, Lucy Lawless
Reżyseria:Jed Whedon
W skrócie:Gannikus sprowadza Ilithyię do obozu rebeliantów. Błaga ona o życie swoje oraz nienarodzonego dziecka. Mówi Spartakusowi, że to on jest ojcem. Spartakus przesyła swoje żądania Glaberowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W Rzymie wciąż trwa bunt gladiatorów. Mieszkańcy boją się, jakie będą tego konsekwencje. Chcąc stłumić powstanie i uspokoić obywateli, Gajusz Klaudiusz Glaber (Craig Parker) udaje się razem ze swoją armią do Kapui. Liczy, że na miejscu spacyfikuje grupę zdesperowanych niewolników. Ich dowódcą jest Spartakus (Liam McIntyre), który waha się, jaką drogę powinien teraz wybrać.

W tym odcinku

Gannikus sprowadza Ilithyię do obozu rebeliantów. Kobieta błaga o życie swoje oraz swojego nienarodzonego dziecka. Mówi Spartakusowi, że to nie Glaber jest ojcem jej potomka, lecz on. Spartakus przesyła swoje żądania Glaberowi. W zamian za darowanie życia jego żonie, chce dostać broń dla wszystkich rebeliantów. Zdesperowany mężczyzna przyjmuje jego warunki. Przedstawiciele obu stron spotykają się w umówionym miejscu. Jednak z kryjówki, w której miał się znajdować obiecany ładunek, wyskakuje Ashur ze swoimi najemnikami. Dochodzi do walki, w trakcie której ginie Lucjusz. Spartakusowi i jego towarzyszom udaje się uciec. Glaber powraca do Kapui bez żony, a Spartakus informuje Ilithyię, że mąż nie próbował jej ratować.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)