Spartakus: Zemsta (7)

Spartakus: Zemsta

sezon 2 odc. 7

(Spartacus: Vengeance: Sacramentum)

serial historyczny USA 2012   dla dorosłych
Występują:Liam McIntyre, Dustin Clare, Manu Bennett, Lucy Lawless
Reżyseria:Seamus Fahey
W skrócie:Spartakus, Lucjusz i Agron podszywają się w Neapolu pod bogatych Rzymian zainteresowanych kupnem niewolników. W Kapui Glaber werbuje byłych najemników. Jego żona Ilithyia wpada w depresję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W Rzymie wciąż trwa bunt gladiatorów. Mieszkańcy boją się, jakie będą tego konsekwencje. Chcąc stłumić powstanie i uspokoić obywateli, Gajusz Klaudiusz Glaber (Craig Parker) udaje się razem ze swoją armią do Kapui. Liczy, że na miejscu spacyfikuje grupę zdesperowanych niewolników. Ich dowódcą jest Spartakus (Liam McIntyre), który waha się, jaką drogę powinien teraz wybrać.

W tym odcinku

Spartakus, Lucjusz i Agron docierają do Neapolu, gdzie podszywają się pod bogatych Rzymian zainteresowanych kupnem niewolników. Tymczasem w Kapui Glaber werbuje do swego oddziału byłych najemników. Mężczyzna powierza dowództwo nad nowo powstającą armią Gannikusowi. W tym czasie żona Glabera, Ilithyia, popada w depresję. Myśl o tym, że mąż nigdy nie wybaczy jej zdrady wywołuje u niej myśli samobójcze. Lukrecja jednak nie pozwala jej poddawać się negatywnym emocjom. Sugeruje kobiecie, by powiedziała Glaberowi, że musi udać się do Rzymu i pobłogosławić ich nienarodzone dziecko. Jakiś czas później Lukrecja spotyka się z Gannikusem i namawia go, by zabił Glabera. Wkrótce potem Ilithyia wyjeżdża do Rzymu. Podczas podróży zostaje zaatakowana. Tymczasem nowy członek armii Spartakusa próbuje zgwałcić Naevię. Spartakus walczy z Seddulusem i zabija go. Agron, widząc spektakularne zwycięstwo trackiego wojownika, przysięga mu swoją wierność.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)