Smakuj świat z Pascalem (8/9)

Smakuj świat z Pascalem (8/9)

reality show Polska 2012   b.o.
W skrócie:Pascal Brodnicki przebywa w Hanoi, mieście różnych kultur. W lokalach serwowane są tu dania kuchni międzynarodowej i lokalnej. Pascal w ulicznym barze w Sajgonie przygotowuje trzy dania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mistrz kuchni Pascal Brodnicki pokazuje widzom, jak zastąpić tradycyjne dania azjatyckimi potrawami. Udowadnia, że przygotowanie oryginalnego obiadu jest proste i nie musi wiele kosztować. W poszukiwaniu inspiracji kulinarnych wyrusza do Wietnamu, Laosu i Tajlandii. Robi zakupy na tamtejszych targach, przyrządza i sprzedaje przekąski na ulicy i pracuje na plantacji ryżu. Aby się sprawdzić, przygotowuje egzotyczne dania dla swoich azjatyckich gospodarzy. Próbuje grillowanego gekona i pieczonych larw mrówek, przyjmuje też zaproszenie na nietypowe łowy.

Podróżujący kucharz poznaje osobliwości południowego Wietnamu. Hanoi to miejsce zetknięcia się różnych kultur. W lokalach gastronomicznych serwowane są przysmaki znane na całym świecie, np. jajeczny omlet. Popularne są owoce morza, w tym ogromne, kilkukilogramowe ślimaki. Głównym towarem eksportowym tej części Wietnamu jest sos rybny ngoc mam. Pascal Brodnicki będzie miał okazję zaprezentować swoje zdolności kulinarne w trudnych warunkach. W ulicznej jadłodajni w Sajgonie przygotuje trzy dania w pięć minut.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także