Śladami obcych: Szukając Wielkiej Stopy (5)

(In Search of Aliens: Searching for Bigfoot)

serial dokumentalny USA 2014
W skrócie:Twórcy programu zajmują się legendą o wielkiej stopie - mitycznym człekokształtnym olbrzymie żyjącym w dzikich rejonach USA. Wielu relacjom o spotkaniu z nim towarzyszą doniesienia o aktywności UFO.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 23 grudnia
za 8 dni
22:00 H2

Opis

Grecki pisarz Giorgio Tsoukalos bada teorie, według których istnieje związek pomiędzy tajemniczymi zdarzeniami a hipotetyczną działalnością obcych. Świat jest pełen zagadkowych miejsc, mitycznych stworzeń i dziwnych zdarzeń. Tajemnice Atlantydy, potwora z Loch Ness czy rysunków na pustyni Nazca dotąd nie doczekały się wyjaśnienia. Autorzy programu sprawdzają, czy w tych niesamowitych historiach nie można dopatrzeć się śladów interwencji obcych. W tym celu Giorgio Tsoukalos spotyka się z naukowcami, naocznymi świadkami i ekspertami.

W tym odcinku

Twórcy programu zajmują się legendą o wielkiej stopie - mitycznym człekokształtnym olbrzymie żyjącym w dzikich rejonach USA. Wielu relacjom o spotkaniu z tym ogromnym stworzeniem towarzyszą doniesienia o aktywności UFO i niewyjaśnionych światłach na niebie. Giorgio Tsoukalos zastanawia się, czy wielka stopa może być dowodem na to, że istoty z kosmosu nie tylko były na Ziemi, ale nadal tutaj żyją. Bada też teorię głoszącą, że te bestie powstały wskutek eksperymentów genetycznych prowadzonych przez obcych. Tsoukalos dołącza do wyprawy antropologa dr. Jeffa Meldruma, który z pomocą supernowoczesnego sprzętu chce wykonać nagrania dowodzące istnienia wielkiej stopy.

Zobacz także