Śladami obcych: Kod obcych (10)

Śladami obcych: Kod obcych (10)

(In Search of Aliens: The Alien Code)

serial dokumentalny USA 2014   od 12 lat
W skrócie:Giorgio Tsoukalos zastanawia się, czy ślady, które obcy pozostawili na Ziemi, nie są zakodowanym komunikatem dla ludzkości. Zwraca uwagę na to, że wiele takich znaków zawiera wspólny element - kręgi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Grecki pisarz Giorgio Tsoukalos bada teorie, według których istnieje związek pomiędzy tajemniczymi zdarzeniami a hipotetyczną działalnością obcych. Świat jest pełen zagadkowych miejsc, mitycznych stworzeń i dziwnych zdarzeń. Tajemnice Atlantydy, potwora z Loch Ness czy rysunków na pustyni Nazca dotąd nie doczekały się wyjaśnienia. Autorzy programu sprawdzają, czy w tych niesamowitych historiach nie można dopatrzeć się śladów interwencji obcych. W tym celu Giorgio Tsoukalos spotyka się z naukowcami, naocznymi świadkami i ekspertami.

W tym odcinku

Paleoastronautyka funkcjonuje w popkulturze od 50 lat. Jej twórcy wskazują na istniejące na całym świecie dowody na istnienie cywilizacji pozaziemskich. Giorgio Tsoukalos zastanawia się, czy ślady, które obcy pozostawili na Ziemi, nie są zakodowanym komunikatem dla ludzkości. Zwraca uwagę na to, że wiele takich znaków zawiera wspólny element - koncentrycznych kręgów. Być może odkrycie znaczenia tego symbolu pozwoliłoby rozszyfrować zakodowaną wiadomość pozostawioną w odległej przeszłości przez kosmitów.