Śladami obcych: Kamień z Roswell (1)

Śladami obcych: Kamień z Roswell (1)

(In Search of Aliens: The Roswell Rock)

serial dokumentalny USA 2014
W skrócie:W 2004 roku w Roswell w Nowym Meksyku odkryto zagadkową skałę. Była ona wyjątkowo gładka i, jak się wydaje, posiadała niezwykłe właściwości magnetyczne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Grecki pisarz Giorgio Tsoukalos bada teorie, według których istnieje związek pomiędzy tajemniczymi zdarzeniami a hipotetyczną działalnością obcych. Świat jest pełen zagadkowych miejsc, mitycznych stworzeń i dziwnych zdarzeń. Tajemnice Atlantydy, potwora z Loch Ness czy rysunków na pustyni Nazca dotąd nie doczekały się wyjaśnienia. Autorzy programu sprawdzają, czy w tych niesamowitych historiach nie można dopatrzeć się śladów interwencji obcych. W tym celu Giorgio Tsoukalos spotyka się z naukowcami, naocznymi świadkami i ekspertami.

W tym odcinku

W roku 2014 w Roswell w Nowym Meksyku znaleziono dziwny kamień z tajemniczym wzorem. Ten kawałek skały jest niespotykanie gładki i ma niezwykłe właściwości magnetyczne. Jeszcze bardziej intrygujący jest fakt, że motyw na kamieniu jest identyczny z wzorem kręgu, który pojawił się w Anglii prawie 20 lat wcześniej. Giorgio Tsoukalos za pomocą badań i eksperymentów stara się ustalić pochodzenie zagadkowej skały. Zastanawia się, czy może to być dowód potwierdzający słynną teorię zakładającą, że w 1947 roku w Roswell rozbił się statek obcych.

Zobacz także