Siostry: Muzyka i gwiazdy (4/13)

Siostry: Muzyka i gwiazdy (4/13)

serial obyczajowy Polska 2009   od 12 lat
Występują:Maria Pakulnis, Magdalena Warzecha, Marta Lipińska, Joanna Bogacka
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Parafia przygotowuje się do mszy z okazji imienin miejscowego patrona. Siostry ćwiczą pieśni. Burmistrz urządza święto gminy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pięć sióstr zakonnych, Zenobia (Anna Wojnarowska), Klara (Olga Sarzyńska), Lukrecja, Prudencja (Maria Pakulnis) i Filipa (Magdalena Warzecha), przyjeżdżają do małego, podwarszawskiego miasteczka. Jedna z nich odziedziczyła tu starą, piękną, ale bardzo zniszczoną willę. Zakonnice mają zdecydować, czy przyjmują spadek i które z nich się tu osiedlą. Mieszkańcy miasteczka liczą, że zgromadzenie będzie kontynuowało działalność poprzedniej właścicielki posiadłości, Idalii Koniecpolskiej, która słynęła z dobrego serca i zawsze służyła pomocą potrzebującym.

W tym odcinku

Parafia przygotowuje się do mszy z okazji imienin miejscowego patrona, a siostry ćwiczą wykonanie kilku nowych pieśni. W ramach obchodów burmistrz urządza święto gminy. Uwagę Klary zwraca kolorowa gazeta pozostawiona przez panią Jadzię, a zwłaszcza widoczne na pierwszej stronie zdjęcie mężczyzny. Klara jest wyraźnie poruszona. Wśród mieszkańców okolicy zaczynają krążyć plotki na temat dziwnego zachowania księdza Walentego. Ela decyduje się powiadomić o problemie siostry. Klara podejrzewa u duchownego cukrzycę. Wkrótce duchowny zasypia przy konfesjonale spowiadając Mariolę. Do miasteczka przybywa grupa rockowa, której liderem jest mężczyzna z okładki tabloidu, Kordian Morawa. On i siostra Klara wyjaśniają sobie wiele spraw z przeszłości.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także