Siedlisko
odc. 4
| Występują: | Anna Dymna, Leonard Pietraszak, Agnieszka Wagner, Piotr Machalica |
|---|---|
| Reżyseria: | Janusz Majewski |
| W skrócie: | Przyjeżdża doktorantka Krzysztofa - Basia Resko. Dziewczyna okazuje zainteresowanie promotorem, co wzbudza niepokój Marianny. Zezwala jednak mężowi na popłynięcie z nią do prof. Wanata. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Marianna (Anna Dymna) i Krzysztof (Leonard Pietraszak), małżeństwo z 30-letnim stażem, po wielu latach życia w mieście przeprowadzają się na wieś.
W tym odcinku
Do Panistrugi przyjeżdża urodziwa doktorantka Krzysztofa - Basia Resko. Atrakcyjna dziewczyna okazuje zainteresowanie swoim promotorem, co wzbudza niepokój Marianny. Pomimo pewnych obaw zezwala mężowi na popłynięcie wraz z Basią na konsultacje do profesora Wanata. Gdy wracają, nad jeziorem rozpętuje się burza, a silnik łodzi odmawia posłuszeństwa. Powrót do domu na wiosłach kończy się dla Krzysztofa atakiem serca. W stanie ciężkim zostaje odwieziony do szpitala w Ełku. Kiedy okazuje się, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, Krzysztof rozpoznaje w jednym z lekarzy swojego dawnego szkolnego kolegę.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Anna Dymna
jako Marianna Kalinowska -
Leonard Pietraszak
jako Krzysztof Kalinowski -
Agnieszka Wagner
jako Katarzyna -
Piotr Machalica
jako Robert Zborowski -
Renata Dancewicz
jako Iza -
Paweł Deląg
jako Jacek -
Michał Pawlicki
jako Gustaw Józef Wolf -
Marian Opania
jako Wacław Kotula -
Stanisława Celińska
jako Helena Misztal -
Leszek Zduń
jako Józek -
Magdalena Cielecka
jako Basia -
Krzysztof Kowalewski
jako profesor Wiesław Wanat -
Danuta Szaflarska
jako ciotka Emilia -
Wanda Majerówna
jako ciotka Emilia
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Janusz Majewski
reżyseria
Zobacz także
- Siedlisko (2/9) - serial obyczajowy - niedziela, 11 stycznia 12:05
- Siedlisko (3/9) - serial obyczajowy - piątek, 16 stycznia 9:00 i 1 późniejsza emisja
