Sensacje XX wieku: Osaczeni (1)

Sensacje XX wieku: Osaczeni (1)

program historyczny Polska 1993   od 12 lat
W skrócie:Odcinek poświęcony procesowi w Norymberdze. Oglądamy m.in. cele więzienne, w których przebywali m. in. H. Goering, J. von Ribbentrop.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Odcinek poświęcony procesowi w Norymberdze. W programie zawarto materiały archiwalne z procesu zbrodniarzy wojennych. Oglądamy m.in. cele więzienne, w których przebywali m. in. H. Goering, J. von Ribbentrop oraz liczne fragmenty filmów dokumentalnych ze zbrodniczej działalności Trzeciej Rzeszy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także