Sensacje XX wieku: Decydujący cios

Sensacje XX wieku: Decydujący cios

program historyczny Polska 2004   od 12 lat
Występują:Cezary Żak, Zbigniew Paterak, Jan Frycz, Juliusz Krzysztof Warunek
Reżyseria:Adek Drabiński
W skrócie:Wiosną 1936 roku Hitler szykował się do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS popierali jego plany. Zdaniem starszych generałów Wehrmacht nie był gotowy do starcia ze światowymi potęgami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Wiosną 1936 roku Hitler otwarcie szykował się do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS w pełni popierali jego awanturnicze plany. Za to starzy, cesarscy jeszcze generałowie głośno protestowali. Ich zdaniem Wehrmacht nie był gotowy do starcia ze światowymi potęgami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także