Sensacje XX wieku: Beria - historia bezprawia (1/3)

Sensacje XX wieku: Beria - historia bezprawia (1/3)

program historyczny Polska 2000   od 12 lat
W skrócie:Historia Ławrientija Berii. Przyszły szef NKWD i jeden z najbardziej zaufanych ludzi Stalina zetknął się z bolszewikami w Baku. Dostał się prawie na sam szczyt partyjnej hierarchii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 28 września
za 10 dni
10:05 TVP Historia (z napisami)
wtorek, 29 września
za 11 dni
0:35 TVP Historia (z napisami)

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Historia Ławrientija Berii. Przyszły szef NKWD i jeden z najbardziej zaufanych ludzi Stalina przyszedł na świat w abchaskiej wsi. Jako młodzieniec podjął studia inżynierskie w Baku. To właśnie wtedy zetknął się z bolszewikami i, a w 1917 został jednym z nich. Dzięki intrygom i okrucieństwu piął się po kolejnych szczeblach kariery, aż dostał się prawie na sam szczyt partyjnej hierarchii.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także