Rok za rokiem (6-ost.)

Rok za rokiem (6-ost.)

(Years and Years)

serial obyczajowy Wielka Brytania 2019   od 16 lat
Występują:Jessica Hynes, Rory Kinnear, T'Nia Miller, Emma Thompson
Reżyseria:Simon Cellan Jones
W skrócie:Reżim Viv Rook przytłacza wszystkich. Rządzący podejmują decyzję o wzmożeniu kontroli obywateli. Członkowie rodziny Lyonsów postanawiają działać. Rosie i Lincoln zdobywają się na radykalne kroki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 23 grudnia
za 8 dni
17:30 HBO 3

Opis

Rok 2019. Lyonsowie są przeciętną, zabieganą, brytyjską rodziną mieszkającą w Manchesterze. Stephen (Rory Kinnear) jest statecznym doradcą finansowym, który ma żonę Celeste (T'Nia Miller) i dwie nastoletnie córki, w tym Bethany (Lydia West) cierpiącą na problemy związane z tożsamością. Jego młodszym bratem jest Daniel (Russell Tovey). Zajmuje się pracą biurową i żyje w szczęśliwym związku z Ralphem (Dino Fetscher). Z kolei Rosie (Ruth Madeley) jest siostrą Stephena i Daniela. Porusza się na wózku i samotnie wychowuje synów. Mimo niesprzyjających okoliczności kobieta zachowuje pogodę ducha. Druga siostra ma na imię Edith (Jessica Hynes). Jest działaczką, często udzielającą się w sferze publicznej. Nad wszystkim zaś czuwa nestorka rodu - babcia Muriel (Anne Reid), kobieta marudna, ale twardo stąpająca po ziemi, czujnym okiem obserwująca następujące zmiany. Serial śledzi ich losy na przestrzeni kilkunastu lat. Po kolejnych szczeblach kariery pnie się populistka Vivienne Rook (Emma Thompson), która staje się coraz bardziej autorytarna, chociaż na początku była tylko celebrytką. Jej śmiało wygłaszane poglądy zaczynają dzielić angielskie społeczeństwo. Nowe technologie umożliwiają fałszowanie dowodów, podjudzają niepokoje społeczne, sieją panikę i doprowadzają do pogłębienia się problemów w komunikacji międzyludzkiej. Świat niedalekiej przyszłości jawi się jako wyjątkowo mroczny, a w tym wszystkim próbują odnaleźć się Lyonsowie.

W tym odcinku

Reżim Viv Rook przytłacza wszystkich. Rządzący podejmują decyzję o wzmożeniu kontroli obywateli, co wywołuje zamieszki. Członkowie rodziny Lyonsów postanawiają działać. Rosie i Lincoln decydują się na radykalne kroki. Bethany zdradza sekret swojego ojca, odpowiedzialnego za przesiedlenie Viktora. Edith i Celeste postanawiają współpracować dla dobra sprawy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także