x

Receptura (5/6)

serial obyczajowy Polska 2021   od 12 lat
Występują:Agnieszka Więdłocha, Jacek Koman, Mateusz Janicki, Fabian Prokein
Reżyseria:Tomasz Szafrański
W skrócie:Tadeusz uczestniczy w konfrontacji, po której zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę najbardziej liczy się w życiu. Tymczasem do domu przyjeżdża Zosia. Niespodziewanie trafia do szpitala.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Młoda studentka architektury Zosia (Zofia Wichłacz) niespodziewanie wpada na trop rodzinnego sekretu. Przekonuje się również, że miłosne dylematy mogą wykraczać poza czas. Pewnego dnia znajduje dziennik swoje prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha). Czytając go, przenosi się do 1936 roku i poznaje jej losy. To samotna matka, która uzyskała dyplom z architektury. Zjawia się w międzywojennej Warszawie, gdzie zamierza rozpocząć nowe życie. Otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla (Jacek Koman). Szybko zdobywa zaufanie szefa, Stopniowo poznaje różne tajemnice najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie. Niestety, odnalezienie rodzinnej pamiątki wpędza też Zosię w kłopoty. Staje się częścią gry, w której każdy może być przyjacielem lub wrogiem...

W tym odcinku

Tadeusz uczestniczy w konfrontacji, po której zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę najbardziej liczy się w życiu. Tymczasem do domu przyjeżdża Zosia. Niebawem w miasteczku zjawiają się także Lidia i Kazimierz. Niespodziewanie Zofia trafia do szpitala. W 1936 roku, dzięki informacjom zdobytym przez Marię, policja podąża tropem złodzieja. Wychodzi na jaw, że nie tylko funkcjonariusze szukają przestępcy, ale także jego pracodawcy. Johann oferuje Marii rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Z kolei Jan zwierza się kobiecie z wielkiej tajemnicy. W nocy Maria oraz Michał przygotowują wspólnie projekt fabryki. Nagle słyszą głośny huk.

Zobacz także