x
Receptura (2/6)

Receptura (2/6)

serial obyczajowy Polska 2021   od 12 lat
Występują:Agnieszka Więdłocha, Jacek Koman, Mateusz Janicki, Fabian Prokein
Reżyseria:Tomasz Szafrański
W skrócie:Zosia odzyskuje przytomność w szpitalu. Cały czas czuwa przy niej Tomek. Przychodzi też Andrzej. W dniu, gdy dziewczyna ma zostać wypisana z placówki, dostrzega mężczyznę, który przykuwa jej uwagę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 20 kwietnia
za 6 dni
6:00 TVN Fabuła

Opis

Młoda studentka architektury Zosia (Zofia Wichłacz) niespodziewanie wpada na trop rodzinnego sekretu. Przekonuje się również, że miłosne dylematy mogą wykraczać poza czas. Pewnego dnia znajduje dziennik swoje prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha). Czytając go, przenosi się do 1936 roku i poznaje jej losy. To samotna matka, która uzyskała dyplom z architektury. Zjawia się w międzywojennej Warszawie, gdzie zamierza rozpocząć nowe życie. Otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla (Jacek Koman). Szybko zdobywa zaufanie szefa, Stopniowo poznaje różne tajemnice najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie. Niestety, odnalezienie rodzinnej pamiątki wpędza też Zosię w kłopoty. Staje się częścią gry, w której każdy może być przyjacielem lub wrogiem...

W tym odcinku

Zosia odzyskuje przytomność w szpitalu. Przez cały czas czuwa przy niej Tomek. Niebawem przychodzi też Andrzej. W dniu, gdy dziewczyna ma zostać wypisana z placówki, dostrzega mężczyznę, który przykuwa jej uwagę. Biegnie za nim, ale wpada na tajemniczą kobietę. Okazuje się ona prywatną detektyw imieniem Lidia. Nieznajoma jest zainteresowana dziennikiem Marii Kielicz. Podąża tropem poszlak, na jakie trafiła w sprawie wypadku Zosi. Tymczasem ona odkrywa, że Tomek podjął decyzję dotyczącą ich obojga. W dodatku rozpoczął własne śledztwo. Rok 1936. W fabryce Wedla zjawia się niemiecka delegacja. Jej członkowie chcą porozmawiać na temat patentu na nowe słodycze. Niestety, negocjacje nie kończą się sukcesem. Michał, zauroczony Marią, postanawia zrobić pierwszy krok. Ich znajomość zacieśnia się. Wówczas Kielicz otrzymuje telefon z przeszłości. Odżywają dawne uczucia, a na jaw wychodzą nowe sekrety.

Zobacz także