x
Receptura (1/6)

Receptura (1/6)

serial obyczajowy Polska 2021   od 12 lat
Występują:Agnieszka Więdłocha, Jacek Koman, Mateusz Janicki, Fabian Prokein
Reżyseria:Tomasz Szafrański
W skrócie:Zosia przybywa w rodzinne strony. Babcia zdradza jej pewną tajemnicę - na strychu Żakowskich jest ukryty dziennik prababki dziewczyny, Marii Kielicz. Dzięki temu Zosia poznaje jej losy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 14 kwietnia
dziś
6:00 TVN Fabuła

Opis

Młoda studentka architektury Zosia (Zofia Wichłacz) niespodziewanie wpada na trop rodzinnego sekretu. Przekonuje się również, że miłosne dylematy mogą wykraczać poza czas. Pewnego dnia znajduje dziennik swoje prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha). Czytając go, przenosi się do 1936 roku i poznaje jej losy. To samotna matka, która uzyskała dyplom z architektury. Zjawia się w międzywojennej Warszawie, gdzie zamierza rozpocząć nowe życie. Otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla (Jacek Koman). Szybko zdobywa zaufanie szefa, Stopniowo poznaje różne tajemnice najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie. Niestety, odnalezienie rodzinnej pamiątki wpędza też Zosię w kłopoty. Staje się częścią gry, w której każdy może być przyjacielem lub wrogiem...

W tym odcinku

Zosia i Tomek muszą wykonać wspólnie studencki projekt. Dzięki temu zyskują szansę, by bliżej się poznać. Wkrótce młoda kobieta odkrywa, że jest w ciąży, a ojciec dziecka to Andrzej, jej partner, który został w rodzinnym mieście. Właśnie miała się z nim rozstać. Zosia wraca do domu, by przekazać wszystkim wieści. Tradycyjnie największe wsparcie otrzymuje od ukochanej babci Kazimiery. Staruszka zdradza wnuczce pewną tajemnicę - na strychu Żakowskich jest ukryty dziennik prababki dziewczyny, Marii Kielicz. Rok 1936. Maria Kielicz zajmuje razem z pięcioletnią córeczką Kazią małe mieszkanie na warszawskiej Pradze. Czeka ją rozmowa w sprawie posady asystentki Jana Wedla. Kiedy wchodzi do gabinetu właściciela fabryki czekolady, niesforna podopieczna wybiera na fascynującą wycieczkę po budynku. Przypadkowo trafia do pokoju inżyniera Michała Jankowskiego. Ten jeden dzień całkowicie odmienia życie Marii oraz Kazi.

Zobacz także