Ranczo: Otrzeźwienie (4)

Ranczo

sezon 1 odc. 4: Otrzeźwienie

7.3/10
serial obyczajowy Polska 2006   od 12 lat
Występują:Cezary Żak, Paweł Królikowski, Ilona Ostrowska, Jacek Kawalec
Reżyseria:Wojciech Adamczyk
W skrócie:Kiedy jeden z uczniów Lucy, zjawia się na lekcji pobity przez pijanego ojca Amerykanka ostro reaguje. Matka bezradnie rozkłada ręce. Również policjanci twierdzą, że nie mogą nic zrobić.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Amerykanka polskiego pochodzenia, Lucy, dziedziczy dworek w małej wsi na Lubelszczyźnie. Po wielu wahaniach postanawia zostać tu na stałe.

W tym odcinku

Lucy (Ilona Ostrowska) prowadzi już lekcje angielskiego. Styka się z różnymi patologiami, których przyczyną jest nadużywanie alkoholu. Ostro reaguje, kiedy jeden z jej uczniów, Szymek, pojawia się na lekcji posiniaczony. Pobił go ojciec, Solejuk (Sylwester Maciejewski). Jego żona (Katarzyna Żak) bezradnie rozkłada ręce. Policjanci również twierdzą, że nie mogą nic zrobić. Tymczasem Amerykanka poznaje nauczyciela języka polskiego - miłego Tomasza Witebskiego (Jacek Kawalec). Oferuje on Lucy pomoc. Podczas wspólnego spaceru po lesie odkrywają szałas, w którym pędzony jest bimber. Lucy zgłasza to policji, ale okazuje się, że w Wilkowyjach ten proceder uchodzi bezkarnie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)