Przykrywkowcy. Podwójna gra: Czy w Polsce zabito policjanta pod przykryciem? (7)

Przykrywkowcy. Podwójna gra: Czy w Polsce zabito policjanta pod przykryciem? (7)

serial dokumentalny Polska 2019   od 16 lat
Reżyseria:Sylwester Latkowski
W skrócie:W Polsce istnieją procedury zabezpieczające funkcjonariuszy na misjach specjalnych. Dzięki temu jak dotąd żaden z nich nie zginął na służbie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tytułowi przykrywkowcy to znakomicie wyszkoleni policjanci, którzy realizują zadania specjalne. Pracują w warunkach skrajnego ryzyka, wnikają do grup przestępczych, a także udają bandytów, współpracując z niebezpiecznymi gangsterami. Stanowią zamkniętą grupę i niezbyt chętnie dzielą się opowieściami o swoich działaniach. Reżyser Sylwester Latkowski poznał ich dzięki wieloletniemu studiowaniu książek i artykułów oraz pracy nad filmami. Wreszcie zdołał namówić wybranych funkcjonariuszy na rozmowę przed kamerą.

W tym odcinku

Polska to jedyny kraj, w którym istnieją procedury zabezpieczające operacje specjalne prowadzone przez przykrywkowców. Dzięki temu nie zginął jeszcze żaden policjant biorący udział w tajnej akcji. Inne państwa nie mogą się pochwalić takimi osiągnięciami. Niestety, podobne zadania nie zawsze przebiegają bezproblemowo. Widzowie przekonają się, co robi agent, gdy musi sięgnąć po broń. Policjanci odpowiadają m.in. na pytanie, czy mogą ujawnić swoją tożsamość.

Twórcy (pokaż wszystkich)