Przykrywkowcy. Podwójna gra: Mennica lewych pięciozłotówek (5)

Przykrywkowcy. Podwójna gra: Mennica lewych pięciozłotówek (5)

serial dokumentalny Polska 2019   od 16 lat
Reżyseria:Sylwester Latkowski
W skrócie:Odcinek został poświęcony operacji specjalnej, która dotyczyła pięciozłotowych monet. Widzowie poznają tę opowieść z dwóch perspektyw - mieszkańców Wólki Podleśnej oraz policjantów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tytułowi przykrywkowcy to znakomicie wyszkoleni policjanci, którzy realizują zadania specjalne. Pracują w warunkach skrajnego ryzyka, wnikają do grup przestępczych, a także udają bandytów, współpracując z niebezpiecznymi gangsterami. Stanowią zamkniętą grupę i niezbyt chętnie dzielą się opowieściami o swoich działaniach. Reżyser Sylwester Latkowski poznał ich dzięki wieloletniemu studiowaniu książek i artykułów oraz pracy nad filmami. Wreszcie zdołał namówić wybranych funkcjonariuszy na rozmowę przed kamerą.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony operacji specjalnej, która dotyczyła drobnych pieniędzy, pięciozłotowych monet. Zwykle są one zarezerwowane dla spraw dotyczących wyższych kwot, liczonych w setkach dolarów lub złotówek. Widzowie poznają tę opowieść z dwóch perspektyw - mieszkańców Wólki Podleśnej oraz policjantów. Obywatele miasta po latach poznają odpowiedź na pytanie, jak odkryto, że monety są fałszywe. Doprowadzili do tego działający pod przykrywką funkcjonariusze. Świat przestępców połączył się ze światem nauki. Za operację odpowiadał Romeo, a jednym z jej operatorów był stróż prawa o pseudonimie Chester.

Twórcy (pokaż wszystkich)