Przyjaciółki

Przyjaciółki

6.6/10 7.2/10

(Le amiche)

DRAMAT OBYCZAJOWY Włochy 1955   od 12 lat
Występują:Eleonora Rossi Drago, Madeleine Fischer, Yvonne Furneaux, Valentina Cortese
Reżyseria:Michelangelo Antonioni
W skrócie:Clelia pracuje w domu mody. Jedzie służbowo do Turynu. W hotelu ratuje życie Rosetcie, która chciała popełnić samobójstwo. Rosetta przedstawia nową znajomą swoim przyjaciółkom.
Antonioni nadchodzi: gorzki portret grupy kobiet spragnionych miłości, lecz jednocześnie jeszcze na nią niegotowych. Srebrny Lew w Wenecji zachęca do zadumy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 października
jutro
17:50 FilmBox Arthouse

Opis

Clelia (Eleonora Rossi Drago) pracuje w eleganckim domu mody. Jedzie do Turynu, by dopilnować tam przygotowań do otwarcia nowego salonu. Na miejscu zatrzymuje się w hotelu. Podczas pierwszej nocy ratuje młodą dziewczynę Rosettę (Madeleine Fischer), która usiłowała popełnić samobójstwo. Kobiety zaprzyjaźniają się. Rosetta przedstawia nową znajomą swoim koleżankom: Mominie (Yvonne Furneaux), Nene (Valentina Cortese) i Marielli (Anna Maria Pancani). Momina jest w separacji z mężem. Ma wielu kochanków. Nene to utalentowana artystka, która jest związana ze sfrustrowanym malarzem Lorenzem (Gabriele Ferzetti), który jest zazdrosny o jej sukcesy. Mariella zaś jest pesymistycznie nastawiona do rzeczywistości. Życiową pustkę trzy kobiety próbują zabić spotkaniami, plotkami, wycieczkami i przelotnymi miłostkami. Tymczasem Clelia ulega wpływowi nowych znajomych. Rezygnuje z miłości do asystenta architekta, Carla (Ettore Manni), ponieważ pochodzi on z klasy robotniczej. Po pewnym czasie Clelia dowiaduje się, że Rosetta chciała się zabić z powodu uczucia, które żywiła do Lorenza... Scenariusz na podstawie opowiadania "Kobiety między sobą" Cesarego Pavesego. Laureat Srebrnego Lwa za reżyserię na MFF w Wenecji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także