Przygody pana Michała: Hetmański ordynans (2)
serial przygodowy Polska 1969
Występują: | Magdalena Zawadzka, Tadeusz Łomnicki, Barbara Brylska, Mieczysław Pawlikowski |
---|---|
Reżyseria: | Paweł Komorowski |
W skrócie: | Michał ma uwolnić chorągiew dragonów, którą uwięził Potocki. Wołodyjowski spotyka siostrę, stolnikową Makowiecką, która przedstawia mu Krystynę Drohojowską i Barbarę Jeziorkowską. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Serial historyczno-przygodowy, oparty na trzecim tomie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Główny bohater to pułkownik Michał Wołodyjowski, dzielny rycerz, który mistrzowsko włada szablą. W tej roli Tadeusz Łomnicki. Muzykę do serialu skomponował Wojciech Kilar.
W tym odcinku
Po powrocie do służby Michał otrzymuje polecenie uwolnienia chorągwi dragonów, którą uwięził w lochach natolińskich Potocki, dowódca twierdzy kamienieckiej. W drodze powrotnej Wołodyjowski spotyka swą siostrę, stolnikową Makowiecką, która przedstawia mu dwie towarzyszące panny - Krystynę Drohojowską i Barbarę Jeziorkowską. Michał proponuje, by panie zamieszkały w dworku Ketlinga.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Magdalena Zawadzka
jako Barbara Jeziorkowska -
Tadeusz Łomnicki
jako Michał Jerzy Wołodyjowski -
Barbara Brylska
jako Krystyna Drohojowska -
Mieczysław Pawlikowski
jako Jan Onufry Zagłoba -
Andrzej Łapicki
jako Ketling-Hassling of Elgin -
Barbara Krafftówna
jako pani Makowiecka -
Agnieszka Fitkau-Perepeczko
-
Ludwik Benoit
jako Zydor Luśnia -
Mariusz Dmochowski
jako Jan Sobieski -
Krzysztof Fus
-
Cezary Julski
jako strażnik w więzieniu Potockiego -
Bogdan Łysakowski
-
Józef Nowak
jako Bogusz -
Marek Perepeczko
jako Adam Nowowiejski -
Włodzimierz Skoczylas
jako Juryca -
Andrzej Szalawski
jako generał Mikołaj Potocki -
Kazimierz Talarczyk
jako szlachcic na przyjęciu -
Jerzy Trojan
-
Czesław Wołłejko
jako biskup -
Jan Zdrojewski
jako żołnierz Wołodyjowskiego
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Paweł Komorowski reżyseria
Zobacz także
- Przygody pana Michała: Porwanie (9) - serial przygodowy - poniedziałek, 24 marca 8:05
- Przygody pana Michała: Smak zemsty (10) - serial przygodowy - poniedziałek, 24 marca 8:50 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Bułat i szabla (11) - serial przygodowy - wtorek, 25 marca 8:50 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Dymy nad twierdzą (12) - serial przygodowy - środa, 26 marca 8:50 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Hektor kamieniecki (13) - serial przygodowy - czwartek, 27 marca 8:50 i 1 późniejsza emisja