Przygody pana Michała: Brat Jerzy (1/13)

Przygody pana Michała: Brat Jerzy (1/13)

serial przygodowy Polska 1969   od 12 lat
Występują:Andrzej Łapicki, Tadeusz Łomnicki, Joanna Jędryka-Chamiec, Mieczysław Pawlikowski
Reżyseria:Paweł Komorowski
W skrócie:Michał Wołodyjowski z narzeczoną Anusią Borzobohatą jadą do Częstochowy na swój ślub. W drodze zostają napadnięci przez bandytów. Anusia umiera, Michał wstępuje do klasztoru.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial historyczno-przygodowy, oparty na trzecim tomie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Główny bohater to pułkownik Michał Wołodyjowski, dzielny rycerz, który mistrzowsko włada szablą. W tej roli Tadeusz Łomnicki. Muzykę do serialu skomponował Wojciech Kilar.

W tym odcinku

Michał Wołodyjowski z narzeczoną, Anusią Borzobohatą, jadą na swój ślub. W czasie podróży napadają na nich bandyci. Rycerz odpiera ich atak, lecz w wyniku napadu chora Anusia umiera. Zrozpaczony Michał postanawia wstąpić do klasztoru. Tymczasem Zagłoba spotyka podczas konwokacji dawnych przyjaciół Wołodyjowskiego, Ketlinga i Nowowiejskiego. Dowiaduje się wówczas o perypetiach pana Michała. Postanawia wyciągnąć go z klasztoru. Dostaje się do wnętrza budynku i mówi Michałowi, że Ketling jest umierający i pragnie zobaczyć go przed śmiercią. Ten zgadza się odwiedzić przyjaciela. Wkrótce mistyfikacja wychodzi na jaw. Do pozostania wśród rycerzy namawia Michała hetman Sobieski.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)