x

Przedziwna planeta Ziemia: Dom (10)

(One Strange Rock: Home)

serial dokumentalny USA 2017   od 12 lat
W skrócie:Doktor biochemii Peggy Whitson wraca do domu po zakończeniu trzech misji. Nie kryje radości, stawiając kroki na stałym lądzie. Może cieszyć się świeżym powietrzem, błękitem nieba i promieniami słońca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o powstaniu i historii planety, rządzących nią prawach, ukształtowaniu, bogactwie flory i fauny, zagrożeniach dla środowiska naturalnego, cudach przyrody czy zaskakujących zależnościach. O niezwykłym miejscu we wszechświecie będą mówić aktor Will Smith i ludzie, którzy mieli okazję przebywać w przestrzeni kosmicznej. Relacje astronautów, w tym Mae Jemison, Mike'a Massimino, Lelanda Melvina i Chrisa Austina Hadfielda, pozwolą spojrzeć na Ziemię z zupełnie innej perspektywy. Reżyser Darren Aronofsky wraz z ekipą filmową odwiedził 45 krajów i sześć kontynentów. Zdjęcia kręcono między innymi w Arktyce, Himalajach, Indiach czy w trakcie corocznego festiwalu w hiszpańskiej Tarragonie. Wykorzystano także materiały zarejestrowane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W kolejnych odcinkach widzowie dowiedzą się, jak powstaje tlen, poznają warstwy ochronne Niebieskiej Planety i cały ciąg zdarzeń, który doprowadził do powstania życia. Poruszony też zostanie temat śmierci, kolonizacji, destrukcji, poszukiwania obcych form czy ludzkiego intelektu.

W tym odcinku

Doktor biochemii Peggy Whitson wraca do domu po zakończeniu trzech misji. Spędziła aż 665 dni w kosmosie. Nie kryje radości, stawiając kroki na stałym lądzie. Może cieszyć się świeżym powietrzem, błękitem nieba, promieniami słońca, a przede wszystkim grawitacją. Twórcy serii spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy we Wszechświecie istnieje życie pozaziemskie.