x
Dom: Droga na skróty (24/25)

Dom

odc. 24/25: Droga na skróty

serial obyczajowy Polska 2000   od 12 lat
Występują:Tomasz Borkowy, Jolanta Żółkowska, Jan Englert, Wacław Kowalski
Reżyseria:Jan Łomnicki, Marcin Łomnicki
W skrócie:Mietek i Nina prowadzą w kościele głodówkę protestacyjną w obronie robotników Radomia. SB zakłada podsłuch w telefonie Jasińskich. Następują aresztowania działaczy opozycji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epicka opowieść o życiu kilkorga rodzin z kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie. Ich losy determinują wydarzenia związane z przejęciem władzy w Polsce przez komunistów.

W tym odcinku

Krzysio Talar bez wiedzy ojca bierze jego auto. Wkrótce kradnie też samochód szefa stajni rajdowej, ale ścigany przez policję porzuca wóz i ucieka. Mietek i Nina prowadzą w kościele głodówkę protestacyjną w obronie uwięzionych robotników z Radomia. SB zakłada podsłuch w telefonie Jasińskich. W efekcie następują aresztowania działaczy opozycji. Wśród zatrzymanych znajduje się Łukasz Zbożny. Tymczasem przedsiębiorczy Henio znajduje kolejne źródło dochodów. Rozpoczyna produkcję koszulek z wizerunkiem Elvisa Presleya, a potem papieża. Bawolik organizuje turniej piłkarski dla młodzieży. Ubiera chłopców w koszulki z nadrukiem papieża. Posądzony najpierw o prowokację, niebawem zostaje wysłany na wcześniejszą emeryturę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)