Prawo Agaty (5/15)

Prawo Agaty

sezon 1 odc. 5/15

serial obyczajowy Polska 2012   od 12 lat
Występują:Agata Kulesza, Agnieszka Dygant, Dorota Pomykała, Daria Widawska
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Klientka szuka prawników do obrony ciotki, oskarżonej o zabójstwo. Dębski zachęca Agatę do przyjęcia zlecenia, ale dowiaduje się, że oskarżycielem będzie prok.Okońska, z którą się spotyka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Agata Przybysz (Agnieszka Dygant) jest dyrektorką działu prawnego w wielkim koncernie ubezpieczeniowym. W wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń traci pracę i dobre imię. Prawniczka jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Przyjaciółka Agaty, Dorota (Daria Widawska), proponuje jej założenie własnej kancelarii prawniczej. Wkrótce wynajmują lokal i rozpoczynają pracę na własną rękę. Czeka je wiele wyzwań i trudnych batalii. Wrodzony urok mecenas Przybysz, jej pracowitość i inteligencja, pozwalają jej nadrabiać braki w doświadczeniu. Problemy klientów kancelarii często splatają się z tym, co przeżywają jej pracownicy prywatnie.

W tym odcinku

Krystyna Sikorska wynajmuje prawników do obrony swojej ciotki, Elżbiety, której grozi wyrok za zabójstwo męża. Klientka uważa, że oskarżona była ofiarą przemocy domowej. Dębski zachęca Agatę do podjęcia się sprawy Elżbiety. Zmienia jednak swoje nastawienie, gdy dowiaduje się, że oskarżycielem będzie Maria Okońska, z którą nieoficjalnie się spotyka. Filip zostaje wyrzucony z kolejnego przedszkola. Dorota chce zatrudnić dla niego nianię, co nie podoba się Wojtkowi. Zobowiązuje się on zająć chłopcem, by udowodnić Dorocie, że ich syn nie sprawia kłopotów wychowawczych.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także