Popielec: Dziczyzna (3)

7.7/10
serial obyczajowy Polska 1982   od 12 lat
Występują:Tomasz Dedek, Bożena Adamek, Alicja Jachiewicz, Mirosław Skupiń
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Szymek Cukerbrot uciekł z obozu i wraca do wsi. Potrzebuje pomocy, jest wyczerpany i choruje na gruźlicę. Hladik postanawia ukryć go na Dziczyźnie, razem z Józusiem i Półpankiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie mieszkańców pewnej polskiej wsi podczas okupacji. Obraz zawiera wiele brutalnych i pełnych erotyzmu scen. Przedstawiony jest dosyć jednostronny, negatywny wizerunek chłopów. Ludność wiejska jest tu wręcz posądzona o brak wyższych uczuć czy ideałów. Próba pokazania legend o ludowym patriotyzmie w alternatywny sposób, pozbawiony patetycznej wymowy. Mamy tu np. odrzucenie stereotypów o wojennym bohaterstwie, braterstwie i poświęceniu.

W tym odcinku

Do wsi wraca Żyd Szymek Cukerbrot, któremu udało się uciec z obozu. Cierpi na gruźlicę. Stary Hladik (Tomasz Zaliwski) ukrywa go na dziczyźnie, gdzie przebywają już Józuś i Półpanek. Młodzi mężczyźni, chcąc nie chcąc, muszą doglądać chorego. Po pewnym czasie dowiadują się, że ojciec Józusia, stary Garstka został aresztowany. Półpanek postanawia nawiązać kontakt z kapitanem Kruszyną, który organizuje oddział partyzantów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)