Polityka (2)

Polityka (2)

serial obyczajowy Polska 2019   od 16 lat
Występują:Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Ewa Kasprzyk, Janusz Chabior
Reżyseria:Patryk Vega
W skrócie:Arek zwalnia starszego kaprala Dąbka. Choć nie działa zgodnie z uprawnieniami, jego szef, Alojzy, nie protestuje. Prezes uważa jednak, że może to negatywnie odbić się na wizerunku rządu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jadwiga zostaje premierem. Od tej pory musi odnaleźć się w nowej roli, podobnie jak inni członkowie rządu. Arek, dopiero co mianowany szef gabinetu politycznego MON, odkrywa pokusy czyhające na ludzi u władzy. Prezes stara się kontrolować swoich podwładnych i chronić wizerunek partii. Wśród polityków szerzy się korupcja, dochodzi do skandali. Życie prywatne miesza się z zawodowym. Serialowa wersja filmu "Polityka" z 2019 roku. Patryk Vega skupia się na przedstawieniu wpływu władzy i pieniędzy na ludzi świata polityki.

W tym odcinku

Arek przeprowadza wizytację jednostki wojskowej i zwalnia starszego kaprala Dąbka. Działanie nie całkiem zgodne z uprawnieniami okazuje się dla niego świetną zabawą. Zaczyna żądać łapówek od inwestorów, którzy chcą zacząć interesy ze zbrojeniówką. Alojzy, szef Arka, nie ma nic przeciwko zachowaniu podwładnego. Prezes natomiast sądzi, że może to negatywnie odbić się na wizerunku rządu. Tymczasem żołnierze zamierzają zemścić się za usunięcie ich kolegi. Poseł Skiba wdaje się w romans z atrakcyjną Julią. Kobiecie nie odpowiada jednak to, że mężczyzna ukrywa ich związek.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także