Poirot: Pięć małych świnek

(Poirot: Five Little Pigs)

serial kryminalny Wielka Brytania 2003
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran
Reżyseria:Paul Unwin
W skrócie:Herkules Poirot bada sprawę zabójstwa Amyasa Crale'a, do którego doszło wiele lat temu. O dokonanie morderstwa oskarżono żonę ofiary, Caroline Crale. Detektyw zaczyna wątpić w jej winę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot postanawia jeszcze raz przeanalizować tajemniczą sprawę zabójstwa Amyasa Crale'a (Aidan Gillen), do którego doszło wiele lat temu. O dokonanie morderstwa oskarżono żonę ofiary, Caroline Crale (Rachael Stirling). Kobieta została uznana winną i skazana na śmierć przez powieszenie. Po rozmowie z jej córką, Lucy (Aimee Mullins), detektyw nabiera jednak wątpliwości, czy wyrok był słuszny. Kobieta broni matki, zapewniając o jej niewinności. Śledczy musi zagłębić się w przeszłość, by dokładnie zrekonstruować zdarzenia tamtego tragicznego dnia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)