Poirot: Morderstwo na polu golfowym (3)

Poirot: Morderstwo na polu golfowym (3)

(Poirot: Murder on the Links)

serial kryminalny Wielka Brytania 1996   od 12 lat
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran
Reżyseria:Andrew Grieve
W skrócie:Herkules Poirot i kapitan Hastings spędzają wakacje w Deauville. Wizytę składa im francuski milioner, który obawia się Chilijczyków, nieuczciwych partnerów w interesach. Wkrótce ginie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 18 lutego
jutro
10:55 Kino TV

Opis

Pochodzący z Belgii, nieco ekscentryczny Hercules Poirot jest doskonałym detektywem. Nie zależnie od miejsca i czasu zawsze dzielnie tropi przebiegłych przestępców.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) i jego przyjaciel kapitan Arthur Hastings (Hugh Fraser) spędzają wakacje w Deauville. Wizytę składa im francuski milioner Paul Renauld (Damien Thomas), który obawia się niebezpieczeństwa ze strony Chilijczyków, nieuczciwych partnerów w interesach. Kiedy detektyw jedzie do rezydencji milionera, okazuje się, że on już nie żyje. Jego ciało znaleziono zakopane na nowym polu golfowym. Francuski detektyw Giraud (Bill Moody) zakłada się z Poirotem, że znajdzie mordercę przed nim. Hastings nie jest zbyt pomocny w dochodzeniu. Zaprzątnięty jest bowiem piękną aktorką Dulcie Duveen (Jacinta Mulcahy), która ma siostrę bliźniaczkę Bellę. Okazuje się, że jedna z nich ma związek z morderstwem, ale nie wiadomo która. Scenariusz "Morderstwa..." oparty jest na trzeciej z kolei powieści Agathy Christie, napisanej w 1923 roku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także