Poirot: Morderstwo w Mezopotamii (1)

Poirot: Morderstwo w Mezopotamii (1)

(Poirot: Murder in Mesopotamia)

serial kryminalny Wielka Brytania 2001
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran
Reżyseria:Tom Clegg
W skrócie:Eric Leidner i jego żona prowadzą wykopaliska w ruinach asyryjskiego miasta. Od pewnego czasu kobietę nękają przywidzenia i koszmarne sny. Wkrótce zostaje ona zamordowana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa, pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie

W tym odcinku

Amerykańscy archeolodzy prowadzą wykopaliska w ruinach asyryjskiego miasta. Przewodzi im doktor Eric Leidner (Ron Berglas), który przybył tu wraz z żoną (Barbara Barnes). Od pewnego czasu kobietę nękają koszmarne sny i przywidzenia. Obawia się o swoje życie. Wszyscy sądzą, że kobieta cierpi na chorobę nerwową. Dopiero kiedy pani Leidner zostaje zamordowana, okazuje się, że otrzymywała tajemnicze listy, pisane przez byłego męża, który... zginął przed laty w katastrofie kolejowej. Śledztwa podejmuje się Herkules Poirot (David Suchet). Podejrzewa, że w zabójstwo może być zamieszany brat byłego męża, francuski ksiądz, który prawdopodobnie jest oszustem oraz rywalka zmarłej. Na podstawie powieści Agathy Christie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także