Poirot: Lusterko nieboszczyka

Poirot: Lusterko nieboszczyka

(Poirot: Dead Man's Mirror)

serial kryminalny Wielka Brytania 1993   od 12 lat
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran
Reżyseria:Brian Farnham
W skrócie:Poirot chce kupić na aukcji zabytkowe lustro. Przelicytowuje go handlarz dziełami sztuki. Po aukcji mówi, że odda detektywowi lustro, jeśli ten zgodzi się rozwiązać pewną zagadkę kryminalną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) na aukcji dzieł sztuki planuje kupić zabytkowe lustro wyglądające na cenny antyk. Jednak przelicytowuje go handlarz sztuką Gervase Chevenix (Iain Cuthbertson). Po zakończeniu aukcji, Chevenix proponuje, że odda detektywowi lustro w prezencie, jeśli ten zgodzi się rozwiązać kryminalną zagadkę. Handlarz podejrzewa, że śledzi go architekt John Lake (Richard Lintern). Gervase niepokoi się, bo jego żona Ruth (Emma Fielding) słucha życiowych wskazówek swej duchowej przewodniczki - starożytnej Egipcjanki Saphry. Ona ostrzegła Ruth o rychłym zabójstwie w jej otoczeniu. Poirot rozpoczyna śledztwo urozmaicone sprawą testamentu, strzałami słyszanymi za zamkniętymi drzwiami oraz samobójstwem, które detektyw uznaje za zabójstwo. Ekranizacja jednego z najbardziej emocjonujących i najzabawniejszych opowiadań Agathy Christie. Angielski przewodnik telewizyjny ostrzegał widzów, by ani na chwilę nie spuszczali z oka telewizora, by nie przegapić ważnego elementu akcji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także