Ostatni świadek

6.7/10
FILM SENSACYJNY Polska 1969   od 12 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Maja Wodecka, Artur Młodnicki, Janusz Bylczyński
Reżyseria:Jan Batory
W skrócie:Dr Olszak spotka byłych esesmanów, którzy wrócili do Polski po ukryte w bunkrze obozu koncentracyjnego dzieła sztuki i kosztowności.
Ocalały z hitlerowskiej masakry po latach staje twarzą w twarz ze swymi oprawcami: Stanisław Mikulski nie zawsze grał Klossa, choć z reguły nim bywał.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

II wojna światowa, Polska. Dwóch esesmanów, wykorzystując więźniów obozu koncentracyjnego, ukrywa w bunkrze zagrabione dzieła sztuki i kosztowności. Wkrótce więźniowie zostają rozstrzelani. Po 24 latach w miasteczku na Ziemiach Zachodnich doktor Olszak (Stanisław Mikulski) bezskutecznie poszukuje tajemniczego skarbu. Twierdzi, że w okolicy hitlerowcy ukryli zrabowane dobra wielkiej wartości. Mieszkańcy miasta z niedowierzaniem przyjmują te rewelacje. On jednak ma pewność, gdyż jest jedynym, który ocalał z hitlerowskiej masakry, dokonanej tu przed laty. Niebawem spotka swoich dawnych oprawców. Dwóch byłych esesmanów, podających się obecnie za turystów, wraca po pozostawione tu skarby. Olszak rozpoznaje jednego z nich, śledzi każdy ich krok, ale wkrótce wpada w poważne tarapaty.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)