Ojciec Mateusz 21: Zawód zaufania publicznego (272)

Ojciec Mateusz 21: Zawód zaufania publicznego (272)

serial kryminalny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Piotr Polk, Michał Piela, Kinga Preis
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:W szpitalu zostaje oddany do użytku oddział chirurgii dziecięcej. Jest to sukces ordynatora Andrzeja Kosowskiego i jego zespołu. Wkrótce doktor zostaje znaleziony martwy. Policja bada sprawę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W szpitalu zostaje oddany do użytku wyremontowany oddział chirurgii dziecięcej. Jest to sukces ordynatora Andrzeja Kosowskiego i jego zespołu. Swój mały udział w remoncie miał także ksiądz Mateusz. Nazajutrz w lokalnej gazecie pojawia się artykuł szkalujący dobre imię Kosowskiego. Kilka stażystek oskarża lekarza o molestowanie. Wieść ta roznosi się echem po Sandomierzu. Pomówiony chirurg jedzie do redakcji wyjaśnić tę sprawę. Redaktorka Justyna oznajmia zainteresowanemu, że miała solidne podstawy, by opublikować historię molestowanych kobiet. Wieczorem Kosowscy w milczeniu spożywają kolację. Nagle Andrzej odbiera telefon i wybiega z domu. Następnego dnia jego żona Wanda znajduje zwłoki partnera. Wszystko wskazuje na samobójstwo, lecz aspirant Kobylicka zauważa na nadgarstkach denata czerwone ślady. To znak, że mężczyzna miał ręce skrępowane taśmą.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)