Ojciec Mateusz 2: Osaczony (19)

Ojciec Mateusz

sezon 2 odc. 19: Osaczony

serial kryminalny Polska 2009   od 12 lat
Występują:Maria Niklińska, Joachim Lamża, Artur Żmijewski, Michał Piela
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:Aspirant Nocul próbował kiedyś pomóc dziewczynie, która rzekomo została napadnięta. Teraz kobieta donosi na niego, że zaopatruje on prostytutki w narkotyki. Mateusz postanawia mu pomóc.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Aspirant Nocul nieoczekiwanie wpada w kłopoty. Jakiś czas temu policjant próbował pomóc dziewczynie, która twierdziła, że została napadnięta i okradziona. Teraz ta sama kobieta donosi przełożonym Nocula, że jest on dilerem zaopatrującym w narkotyki sandomierskie prostytutki. Utrzymuje przy tym, że umawiała się z funkcjonariuszem na przekazanie mu dużej partii towaru. Analiza billingów telefonicznych Nocula wykazuje, że kilkakrotnie kontaktował się on z oskarżającą go dziewczyną. Aspirant zostaje tymczasowo zawieszony w obowiązkach. Ksiądz Mateusz postanawia pomóc załamanemu przyjacielowi i dowiedzieć się, kto stoi za próbami wrobienia go w działalność przestępczą.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także