Ojciec Mateusz 2: Łzy Ewy (26)

Ojciec Mateusz

sezon 2 odc. 26: Łzy Ewy

serial kryminalny Polska 2009   od 12 lat
Występują:Dorota Landowska, Adam Krawczuk, Eugenia Herman, Artur Żmijewski
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:W parafii zostaje zorganizowana loteria. Żona biznesmena oddaje na ten cel kolekcję lalek. Jedna z lalek trafia do Doroty, znajomej Natalii. Zostaje ona zaatakowana we własnym mieszkaniu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W parafii zostaje zorganizowana loteria, z której dochód ma być przeznaczony na sfinansowanie wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. W przygotowanie imprezy szczególnie angażuje się żona lokalnego biznesmena, Klara Romkowska. Kobieta oddaje na ten szczytny cel między innymi swoją kolekcję lalek. Jeden z eksponatów trafia do znajomej Natalii, Doroty. Jakiś czas później zostaje ona zaatakowana we własnym mieszkaniu. Policja, wspierana przez niezawodnego księdza Mateusza, rozpoczyna intensywne poszukiwania sprawcy napadu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)