Ojciec Mateusz 16: Porzeczki (208)

Ojciec Mateusz 16: Porzeczki (208)

6.2/10
serial kryminalny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Dominik Mirecki, Piotr Polk
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Między Kazikiem a Staszkiem dochodzi do bójki. Nocul zatrzymuje kłócących się braci. Wkrótce drugi z nich zostaje znaleziony pod mostem, jest ciężko ranny. Policjanci sprawdzają alibi Kazika.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 31 października
za 8 dni
11:05 TVP 1

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Broniszowie świętują w restauracji zdany egzamin dojrzałości Kazika (Dominik Mirecki). To pierwsze świadectwo maturalne w rodzinie. Staszek (Sebastian Perdek) informuje rodziców o planach brata. Między chłopakami dochodzi do bójki. Nocul zjawia się na miejscu zdarzenia. Bracia zostają zatrzymani i trafiają do aresztu. Wkrótce ciężko ranny Staszek zostaje znaleziony pod mostem. Dziubak i Nocul najpierw sprawdzają alibi jego brata z powodu ich niedawnej kłótni, w czasie której interweniowała policja. Funkcjonariusze dowiadują się, że poszkodowany wziął szybką pożyczkę. Zatrzymują właściciela firmy udzielającej kredytów. Zabezpieczają również telefon Staszka, a w nim znajdują obraźliwy SMS od Renaty (Gracja Niedźwiedź), dziewczyny Kazika, oraz powtarzający się numer do agencji nieruchomości. W toku śledztwa policjanci zabezpieczają zapach na ubraniu Staszka. Ślad prowadzi do zakładu fryzjerskiego Bella. Mateusz kojarzy fakty...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także