Od ucha do ucha: Jak to działa?: Do 100 razy sztuka! (100)
magazyn popularnonaukowy Polska 2015
| W skrócie: | W nauce nie można się poddawać. Trzeba próbować do skutku - jeśli nie do trzech, to do czterech, a nawet do stu razy sztuka. Setny odcinek przypomina najciekawsze wizyty w laboratoriach i fabrykach. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| niedziela, 7 czerwca za 12 dni |
8:20 | TVP Kultura 2 (z napisami) |
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
W nauce nie można się poddawać. Trzeba próbować aż do skutku - jeśli nie do trzech, to do czterech, a nawet do stu razy sztuka. Setny odcinek programu przypomina najciekawsze wizyty w laboratoriach i fabrykach.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka
gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Kolorowe kosmetyki (176) - magazyn popularnonaukowy - wczoraj, 25 maja 23:10
- Jak to działa?: Made in Poland (3) - magazyn popularnonaukowy - wczoraj, 25 maja 23:40
- Jak to działa?: Tajemnice serca (174) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 26 maja 23:05
- Jak to działa?: Genetyczne "kopiuj - wklej" (173) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 26 maja 23:40
- Jak to działa?: Jak naprawić człowieka (170) - magazyn popularnonaukowy - środa, 27 maja 23:10
- Jak to działa?: Zobaczyć niewidzialne (169) - magazyn popularnonaukowy - środa, 27 maja 23:40
- Jak to działa?: Sen (168) - magazyn popularnonaukowy - czwartek, 28 maja 23:10
- Jak to działa?: Pasożyty (167) - magazyn popularnonaukowy - czwartek, 28 maja 23:40
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia (166) - magazyn popularnonaukowy - piątek, 29 maja 23:05
- Jak to działa?: Port (165) - magazyn popularnonaukowy - piątek, 29 maja 23:40
