Noce i dnie

Noce i dnie

7.3/10
FILM OBYCZAJOWY Polska 1975   od 12 lat
Występują:Jadwiga Barańska, Jerzy Bińczycki, Elżbieta Starostecka, Ludwik Benoit
Reżyseria:Jerzy Antczak
W skrócie:Rok 1914. Ludzie opuszczają zajęty przez Niemców Kaliniec. Barbara wspomina swoje życie i małżeństwo z Bogumiłem...
Jeden z największych sukcesów polskiej kinematografii - z nominacją do Oscara włącznie. Także jedyny sposób na Dąbrowską - ciągle wzrusza.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1914. Ludzie opuszczają zajęty przez Niemców Kaliniec. Wśród uchodźców jest Barbara (Jadwiga Barańska). Podczas podróży wspomina swoje życie i małżeństwo z Bogumiłem Niechcicem (Jerzy Bińczycki). W młodości Barbara jest zakochana w Józefie Toliboskim (Karol Strasburger). Józef poślubia jednak inną, a 25-letnia Barbara decyduje się na małżeństwo z rozsądku ze starszym od niej Bogumiłem. Mająca wysokie aspiracje pani Niechcic początkowo nie może przystosować się do pozbawionego rozrywek życia w posiadłości w Kalińcu. Tymczasem Bogumił, prosty rolnik, ciężko pracuje na utrzymanie rodziny. Kiedy jednak rodzi się ich pierwszy syn, oboje są bardzo szczęśliwi. Śmierć Piotrusia okazuje się wielkim ciosem dla Niechciców. Zrealizowany z rozmachem film Jerzego Antczaka otrzymał wiele nagród, m.in. Grand Prix na FPFF w Gdańsku i nominację do Oscara dla najlepszego filmu obcojęzycznego.

Nagrody

Złote Lwy - Gdynia

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)