Noce i dnie: Piotruś i Teresa (2/12)

Noce i dnie

odc. 2/12: Piotruś i Teresa

serial obyczajowy Polska 1977   od 12 lat
Występują:Władysław Hańcza, Jadwiga Barańska, Emir Buczacki, Jerzy Bińczycki
Reżyseria:Jerzy Antczak
W skrócie:Bogumił i Barbara mieszkają w nowym majątku. Umiera ich ukochany synek Piotruś. Niechcicowie przeprowadzają się do zaniedbanego Serbinowa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 1 października
jutro
18:00 TVP Historia (z napisami)

Opis

Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej o losach polskiej szlachty przełomu XIX i XX wieku. Główna bohaterka to Barbara Niechcic, która po przeżyciu zawodu miłosnego wychodzi za mąż za Bogumiła Niechcica i zamieszkuje na wsi w administrowanym przez niego majątku. Serial jest rozszerzeniem nominowanego do Oscara filmu z niezapomnianymi kreacjami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego.

W tym odcinku

Bogumił i Barbara urządzili się w nowym majątku. Ale gdy umiera ich ukochany synek Piotruś, szczęście rodzinne się kończy. Niechcicowie decydują się na przeprowadzkę do dużego, ale pogrążonego w ruinie majątku, Serbinowa. Muszą walczyć o swoje małżeństwo i sytuację materialną. Gdy na świat przychodzi drugie dziecko - Agnieszka, majątek jest już w lepszej sytuacji, dzięki ciężkiej pracy Bogumiła. Barbara przeżywa śmierć swojej siostry Teresy, nieszczęśliwej w swoim małżeństwie z Lucjanem. Dopiero teraz Barbara dowiaduje się, kogo Teresa naprawdę kochała.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także