Na krawędzi (5)

Na krawędzi

sezon 1 odc. 5

7.5/10
serial kryminalny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Urszula Grabowska, Marek Bukowski, Mateusz Damięcki, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Maciej Dutkiewicz
W skrócie:Tomek jedzie do Nidzicy, gdzie spotyka się z Maćkiem, rzekomym ojcem Anki. Marta szantażuje Zawadę, kandydata na sędziego SN. Potem dowiaduje się, że za zamachem na Karskiego stał Niemczyk.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Marta Sajno (Urszula Grabowska) to samotnie wychowująca córkę Annę (Maria Niklińska) bizneswoman. Po wielu latach spędzonych w Kanadzie wraca do Polski, by wyrównać rachunki z przeszłości. Gdy była studentką została bowiem bardzo skrzywdzona. Teraz chce ukarać winnych i wymierzyć im sprawiedliwość. Marta kupuje popularne wydawnictwo dla kobiet. Jednocześnie prowadzi fundację La Liberta, zajmującą się pomocą ofiarom przemocy seksualnej. Po pracy tropi swoich dawnych prześladowców, próbując odkryć, kto stoi za przykrymi wydarzeniami sprzed lat.

W tym odcinku

Tamara ustala, że ojcem Anki jest Maciek, instruktor wspinaczki z Nidzicy. Tomek spotyka się z nim. Mężczyzna przyznaje, że dziewczyna jest jego córką. Dla pewności policjant zleca jednak przeprowadzenie badań DNA. Marta szantażuje Zawadę, który ma zostać nominowany na sędziego Sądu Najwyższego. Chce, by przeszedł on na wcześniejszą emeryturę, inaczej ujawni kompromitujące go informacje na temat Sylwii. Mężczyzna zaskakuje Sajno stwierdzeniem, że rozwiódł się z młodą żoną i jej ekscesy w żaden sposób nie mogą mu zaszkodzić. Niedługo potem Marta dowiaduje się, że za zamachem na Karskiego stał mecenas Niemczyk, przed laty prokurator prowadzący jej sprawę. Adwokat ostrzega Zawadę, że musi zająć się Sylwią tak, by była żona nie była już w stanie zniszczyć jego kariery. Policja znajduje Krystynę Janicką, zaginioną podopieczną fundacji La Liberta. Dziewczyna zapewnia, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią Bayo. Nie wie też, kto ją zabił. Protas zjawia się w mieszkaniu Mayera i obezwładnia go. Anka ma wypadek w Markach. Policja prosi Martę, by jak najszybciej przyjechała na miejsce zdarzenia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także