Na krawędzi (11)

Na krawędzi

sezon 2 odc. 11

serial kryminalny Polska 2014   od 16 lat
Występują:Kamilla Baar-Kochańska, Marek Bukowski, Maja Hirsch, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Maciej Dutkiewicz
W skrócie:Lena przyjeżdża na barkę Protasa. Przesłuchuje na niej Tkacza. Ten przyznaje, że pomagał Krugerowi przerzucać dzieci za granicę. Marta informuje Protasa, że Joasia zniknęła ze szpitala.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Minęły dwa lata. Marta Sajno (Urszula Grabowska) wciąż prowadzi fundację i ośrodek La Liberta, w którym kobiety ciężko doświadczone przez los mogą znaleźć wsparcie i bezpieczne miejsce. Policjanci badają sprawę uprowadzonego kilkumiesięcznego dziecka. Śledczy trafiają na trop ludzi handlujących żywym towarem. Tomek Kamiński (Marek Bukowski) zostaje oskarżony o morderstwo informatora policyjnego. On sam twierdzi, że został wrobiony. Funkcjonariusz prowadził dochodzenie, które mogło doprowadzić go do namierzenia międzynarodowej grupy przestępczej. Z powodu aresztowania Tomka stanowisko szefa wydziału zajmuje inspektor Lena Korcz (Kamilla Baar). Andrzejowi (Przemysław Sadowski), Tomkowi i Tamarze (Maja Hirsch) z trudem przychodzi zaakceptowanie nowej osoby w ich grupie.

W tym odcinku

Lena przyjeżdża na barkę Protasa. Przesłuchuje na niej Tkacza. Ten przyznaje, że pomagał Krugerowi, który podawał się za Landego, przerzucać dzieci za granicę. Marta informuje Protasa, że Joasia zniknęła ze szpitala. On uruchamia nadajnik GPS, znajdujący się w telefonie dziewczyny, który otrzymała od Marty. Joasia dociera do mieszkania pielęgniarki, która się nią opiekowała podczas ciąży. Korcz dociera na miejsce i przesłuchuje pracownicę szpitala. Kobieta opowiada, że chodziło o kobiety zarażone wirusem HIV, którym w czasie ciąży podawano leki, będące w fazie eksperymentów. Andrzej i Tomek dostają nakaz przeszukania posiadłości Waxmana. Tamara rozszyfrowuje numer konta, z którego Rokosz przelewał pieniądze pielęgniarce. Ustala również kolejne zagraniczne konto lekarza i poznaje tożsamość właściciela konta, z którego przychodziły przelewy. Andrzej i Tomek jadą do domu pracownicy szpitala. Znajdują w nim nieprzytomną pielęgniarkę, a w jej ręce kartkę. Czyż rozpoznaje charakter pisma Leny. Policjant wraca do domu. Pod drzwiami mieszkania zastaje Korcz. Spędzają razem noc. Protas zaszywa w ubraniu Tkacza nadajniki. Andrzej dzwoni w środku nocy do Tomka i Tamary. Funkcjonariusze stawiają się na komendzie. Policjant puszcza im rozmowę Tkacza z Krzysztofem. W oddali słychać dwa strzały. Do biura wchodzi Lena. Krzysztof kontaktuje się z Forstem, prezesem firmy Farmcom. Zdaje mu relację z sytuacji w Warszawie. Forst zawiadamia klinikę w Szwajcarii, w której córeczka Joasi walczy o życie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także