Na krawędzi (1)

Na krawędzi

sezon 1 odc. 1

serial kryminalny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Urszula Grabowska, Marek Bukowski, Mateusz Damięcki, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Maciej Dutkiewicz
W skrócie:Na terenie posiadłości Marty znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny, podopiecznej fundacji La Liberta. Tomasz, szef grupy specjalnej, odkrywa, że toczy się też dochodzenie w sprawie Marty.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Marta Sajno (Urszula Grabowska) to samotnie wychowująca córkę Annę (Maria Niklińska) bizneswoman. Po wielu latach spędzonych w Kanadzie wraca do Polski, by wyrównać rachunki z przeszłości. Gdy była studentką została bowiem bardzo skrzywdzona. Teraz chce ukarać winnych i wymierzyć im sprawiedliwość. Marta kupuje popularne wydawnictwo dla kobiet. Jednocześnie prowadzi fundację La Liberta, zajmującą się pomocą ofiarom przemocy seksualnej. Po pracy tropi swoich dawnych prześladowców, próbując odkryć, kto stoi za przykrymi wydarzeniami sprzed lat.

W tym odcinku

Na terenie posiadłości Marty odkryto ciało zamordowanej dziewczyny, jednej z podopiecznych fundacji La Liberta. Policja rozpoczyna śledztwo. Tomasz, szef grupy specjalnej, odkrywa, że równolegle toczy się dochodzenie w sprawie Marty. Jak się okazuje, zostało wszczęte na zlecenie Wolańskiego, rządowego doradcy, a przed laty posterunkowego w rodzinnej miejscowości Sajno. Gdy działania policji nie przynoszą konkretnych efektów, Marta postanawia sama wyjaśnić sprawę morderstwa dziewczyny, której pomagała jej fundacja. Prosi swoją podopieczną Bayo, by złożyła zeznania na prokuraturze. Ta jednak boi się cokolwiek powiedzieć. Równolegle Marta realizuje swój plan, z którym przyjechała do Polski. Kupuje kolorowe czasopismo dla kobiet, przebijając ofertę Wolańskiego. Biznesmen wpada we wściekłość i zleca Protasowi rozpracowanie Sajno oraz znalezienie lub spreparowania obciążających ją dowodów. Tymczasem Marta przekazuje Tamarze, policjantce z grupy Tomasza, nazwiska swoich prześladowców i prosi o zebranie informacji na ich temat. Tamara jest przerażona, gdyż na liście znajdują się wpływowi urzędnicy państwowi. Wkrótce Sajno odnajduje Karskiego, swojego byłego adwokata. Mężczyzna ma problemy z alkoholem. Zgadza się jednak wystąpić w roli posłańca i jedzie na spotkanie z Wolańskim. Przekazuje mu akta sprawy Marty. Zdemaskowany biznesmen dostaje ataku serca. Ze szpitalnego łóżka dzwoni do Protasa, zlecając mu zlikwidowanie Sajno.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także