Na kłopoty... Bednarski: Znak węża (5/7)

Na kłopoty... Bednarski: Znak węża (5/7)

6.8/10
serial kryminalny Polska 1986   od 12 lat
Występują:Marta Żak, Stefan Friedmann, Stanisław Michalski, Wiktor Sadecki
Reżyseria:Paweł Pitera
W skrócie:W Gdańsku grasuje seryjny morderca kobiet. Bednarski ma śledzić Martę, żonę przemysłowca Erlicha, który wyjeżdża za granicę. Zostaje ona zamordowana. Podejrzany jest mąż, choć ma alibi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. ubiegłego wieku, Wolne Miasto Gdańsk. Prywatny detektyw Bednarski (Stefan Friedmann) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. Angażuje się również w akcje polskiego wywiadu. Choć kompetentny, jest niezwykle sympatyczny i ma duże poczucie humoru. Podziwiany przez kobiety, często nawiązuje romanse. W pierwszym odcinku Bednarski bada sprawę śmierci polskiego dyplomaty, Janickiego. Wpada na trop przemytników narkotyków.

W tym odcinku

W Gdańsku grasuje seryjny morderca młodych kobiet. Policja jak na razie jest bezradna. Tymczasem Bednarski ma śledzić Martę, żonę przemysłowca Erlicha, który wyjeżdża za granicę. W czasie jego nieobecności kobieta zostaje zamordowana. Na narzędziu zbrodni - nożu - zamiast odcisków palców znajdują się ślady blizn pooperacyjnych. Prowadzący prywatne śledztwo Bednarski dowiaduje się o pewnym lekarzu, który dokonywał takich zabiegów. Dzięki doktorowi trafia na trop zapaśnika o pseudonimie "Boa", walczącego w klubie, którego prezesem był wówczas Erlich. Na liście Bednarskiego głównym podejrzanym o zamordowanie Marty jest mąż ofiary, mimo że ma prawie stuprocentowe alibi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)