Na kłopoty... Bednarski: Ostatnie lato (6/7)

Na kłopoty... Bednarski: Ostatnie lato (6/7)

6.8/10
serial kryminalny Polska 1986   od 12 lat
Występują:Wiktor Sadecki, Jan Peszek, Stefan Friedmann, Tadeusz Szymków
Reżyseria:Paweł Pitera
W skrócie:Właściciel sklepu zoologicznego prosi Bednarskiego o pomoc. Niejaki Henio Matus został oskarżony przez jubilera Gerharda o zamach na życie jego żony. Detektyw odkrywa inną prawdę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. ubiegłego wieku, Wolne Miasto Gdańsk. Prywatny detektyw Bednarski (Stefan Friedmann) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. Angażuje się również w akcje polskiego wywiadu. Choć kompetentny, jest niezwykle sympatyczny i ma duże poczucie humoru. Podziwiany przez kobiety, często nawiązuje romanse. W pierwszym odcinku Bednarski bada sprawę śmierci polskiego dyplomaty, Janickiego. Wpada na trop przemytników narkotyków.

W tym odcinku

Właściciel sklepu zoologicznego prosi Bednarskiego o pomoc. Niejaki Henio Matus został oskarżony przez jubilera Gerharda o zamach na życie jego żony. Detektyw wkrótce odkrywa, że bogaty przedsiębiorca sam chce pozbyć się małżonki, aby następnie uciec za granicę i wieść tam spokojne życie u boku innej kobiety. Niebawem Gerhard ucieka z biżuterią klientów do Amsterdamu, a Bednarski podąża jego tropem. Przybywa jednak za późno. Gerhard ginie, ale biżuteria jest w bezpiecznych rękach. Powrót do kraju jest jednak utrudniony, ponieważ detektyw wchodzi w kolizję z prawem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)