Na kłopoty... Bednarski: Statek nadziei (4/7)

Na kłopoty... Bednarski: Statek nadziei (4/7)

6.8/10
serial kryminalny Polska 1986   od 12 lat
Występują:Witold Skaruch, Stefan Friedmann, Ewa Sałacka, Krystyna Feldman
Reżyseria:Paweł Pitera
W skrócie:Nastroje faszystowskie powodują wyjazdy Żydów z Gdańska. Także profesor Zimermann planuje wyjazd, ale naziści nie chcą go wypuścić. Jego sprawą interesuje się tajemnicza agentka Sonia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. ubiegłego wieku, Wolne Miasto Gdańsk. Prywatny detektyw Bednarski (Stefan Friedmann) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. Angażuje się również w akcje polskiego wywiadu. Choć kompetentny, jest niezwykle sympatyczny i ma duże poczucie humoru. Podziwiany przez kobiety, często nawiązuje romanse. W pierwszym odcinku Bednarski bada sprawę śmierci polskiego dyplomaty, Janickiego. Wpada na trop przemytników narkotyków.

W tym odcinku

Wzrastające nastroje profaszystowskie powodują masową ucieczkę Żydów z Gdańska. Także profesor Zimermann, specjalista od fal radiowych, planuje wyjechać z miasta, ale naziści nie chcą go wypuścić. Jego sprawą interesuje się tajemnicza agentka Sonia, która do pomocy angażuje Bednarskiego. Wkrótce dostają wiadomość, że Zimermann znajduje się na statku "Stella", którym Fritz Herman przewozi Żydów z Gdańska do Szwecji. Okazuje się, że zorganizowana szajka rabuje bagaże i kosztowności pasażerów, pozbywając się ograbionych ofiar. Bednarski zaciąga się na statek jako steward. Sonia z kolei podaje się Żydówkę, która pragnie uciec do Szwecji. Kiedy oboje są już na pokładzie, udaje im się nawiązać kontakt z Zimermannem. Ratują życie jemu i innym pasażerom.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)