Na dobre i na złe: Życie za życie (543)

Na dobre i na złe

odc. 543: Życie za życie

5.2/10
serial obyczajowy Polska 2014   od 12 lat
Występują:Bartosz Opania, Anita Sokołowska, Piotr Garlicki, Marek Bukowski
Reżyseria:Grzegorz Lewandowski
W skrócie:Wawrzyniak spotyka się z Falkowiczem, z którym pracował nad lekiem na stwardnienie rozsiane. Do szpitala trafia zatruty grzybami Wojtek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial opowiada o osobistych i zawodowych problemach personelu szpitala z fikcyjnego podwarszawskiej miejscowości Leśna Góra. Widzowie poznają historię trójki młodych rezydentów: Wiktorii Manueli Consalidy (Katarzyna Dąbrowska), Agaty Woźnickiej (Emilia Komarnicka) oraz Przemka Zapały (Marcin Rogacewicz), dwóch młodych stażystek - Oli (Anna Karczmarczyk) i Klaudii (Julia Wyszyńska). Śledzą także losy chirurgów: doktora Michała Sambora (Radosław Krzyżowski), Piotra Gawryły (Marek Bukowski) oraz przyrodniej siostry Przemka, Hany Goldberg, która w Leśnej Górze pracuje na oddziale ginekologicznym.

W tym odcinku

W Leśnej Górze po raz kolejny zjawia się Leszek Wawrzyniak. Naukowiec spotyka się z doktorem Falkowiczem. Okazuje się, że przed laty razem pracowali nad nowym lekiem na stwardnienie rozsiane. Leszek próbuje pomówić też z Wiktorią i doktorem Rogalskim, jednak profesor mu to uniemożliwia. W dodatku Falkowicz okłamuje Consalidę, że jego dawny współpracownik leczy się psychiatrycznie i może być niebezpieczny. Agata przygotowuje się do zaległego egzaminu specjalizacyjnego. Lekarkę wspierają koledzy z Leśnej Góry - Wiktoria, Adam i Przemek. Do szpitala trafia Wojtek, który zatruł się grzybami. Młodym pacjentem zajmuje się doktor Krajewski. Chłopak potrzebuje przeszczepu wątroby, ale szanse znalezienia odpowiedniego dawcy są bardzo małe. W tym czasie w Leśnej Górze zjawia się skazany za morderstwo więzień Krzysztof, który na polecenie Sambora ma przejść badania. Chorym opiekuje się Nina, która na każdym kroku daje mu odczuć, że gardzi takimi jak on.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także