Młody Piłsudski (9)

Młody Piłsudski (9)

serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Grzegorz Otrębski, Marek Kalita, Urszula Grabowska, Ewa Wencel
W skrócie:Józef trafia do Cytadeli Warszawskiej. Żeby uniknąć zsyłki na Syberię, symuluje chorobę umysłową. Zaborcy dają się zwieść. Wysyłają Piłsudskiego do szpitala psychiatrycznego w Petersburgu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Udany zamach na życie cara Aleksandra II (Jan Englert) zmienia losy mieszkańców Królestwa Polskiego, w tym zwanego Ziukiem Józefa Piłsudskiego (Grzegorz Otrębski). Przyszły marszałek już od najmłodszych lat buntuje się przeciwko władzy rosyjskiego mocarstwa, a za sprawą ciotki Stefki (Ewa Wencel) kształtuje w sobie postawę patriotyczną. Ze scenariusz serialu odpowiadają Jarosław Sokół oraz Ewa Wencel, która w produkcji wciela się w ciotkę głównego bohatera. Reżyserii podjął się Jarosław Marszewski, twórca uhonorowanego Nagrodą Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" dramatu "Jutro będzie niebo". Grzegorz Otrębski wygrał casting na rolę Józefa Piłsudskiego. Aktor do tej pory gościnnie występował w rodzimych produkcjach, m.in. "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy "Singielce". W obsadzie znaleźli się także: Roman Gancarczyk, Urszula Grabowska, Sebastian Cybulski i Marek Kalita.

W tym odcinku

Józef zostaje aresztowany i trafia do Cytadeli Warszawskiej - miejsca osławionego jako więzienie polskich powstańców. Żeby uniknąć kolejnej zsyłki na Syberię, Piłsudski symuluje chorobę psychiczną. Robi to tak umiejętnie, że zaborcy dają się zwieść i wysyłają więźnia do szpitala psychiatrycznego w Petersburgu. W tak trudnej sytuacji Ziuka nie opuszcza najlepszy przyjaciel Sulkiewicz. Tropem konspiratora podąża także jego zaciekły wróg - pułkownik Kreutzberg.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także