x
Młody Piłsudski (7)

Młody Piłsudski (7)

serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Grzegorz Otrębski, Pavel Kryksunou, Marek Kalita, Urszula Grabowska
Reżyseria:Jarosław Marszewski
W skrócie:Praca w konspiracji pochłania Józefa, pogarszają się jego relacje z najbliższymi. Maria uznaje, że ich romans nie przerodzi się w nic głębszego. Wojciechowski nie radzi z utrzymaniem drukarni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Udany zamach na życie cara Aleksandra II (Jan Englert) zmienia losy mieszkańców Królestwa Polskiego, w tym zwanego Ziukiem Józefa Piłsudskiego (Grzegorz Otrębski). Przyszły marszałek już od najmłodszych lat buntuje się przeciwko władzy rosyjskiego mocarstwa, a za sprawą ciotki Stefki (Ewa Wencel) kształtuje w sobie postawę patriotyczną. Ze scenariusz serialu odpowiadają Jarosław Sokół oraz Ewa Wencel, która w produkcji wciela się w ciotkę głównego bohatera. Reżyserii podjął się Jarosław Marszewski, twórca uhonorowanego Nagrodą Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" dramatu "Jutro będzie niebo". Grzegorz Otrębski wygrał casting na rolę Józefa Piłsudskiego. Aktor do tej pory gościnnie występował w rodzimych produkcjach, m.in. "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy "Singielce". W obsadzie znaleźli się także: Roman Gancarczyk, Urszula Grabowska, Sebastian Cybulski i Marek Kalita.

W tym odcinku

Praca w konspiracji pochłania bez reszty Józefa, powodując pogorszenie się jego relacji z najbliższymi. Maria dochodzi do wniosku, że ich romans nie przerodzi się w nic głębszego. Wojciechowski tymczasem przestaje sobie radzić z utrzymaniem nielegalnej drukarni. Snuje plany wyjazdu z narzeczoną do Londynu i założenia tam rodziny. Szpiedzy wysłani przez Kreutzberga dowiadują się o istnieniu podziemnego wydawnictwa. Piłsudski zostaje postawiony przed zadaniem ocalenia wileńskiej drukarni oraz odzyskania względów ukochanej Marii.